צלקות

 

קיומן של צלקות אשר לא החלימו כראוי, מהוות עומס על מערכות הגוף השונות, ומאתגרות את המערכת החיסונית.

להחלמתן המלאה של צלקות יש חשיבות אדירה כאשר אנו בוחנים את מערכות הגוף: מכנית, כללית וחיסונית.

גם שנים אחרי שהאירוע הטראומתי עבר, צלקת אשר לא החלימה כראוי הן חיצונית והן פנימית גורמת להגבלות בטווח תנועה (צלקת חיסונית), לחץ על איברים פנימיים, כאבי גב ( ניתוח קיסרי, ניתוח הרניה, אפנדיציט), ובראייה כוללת מהווה נטל רב על הגוף בניסיונו לפצות על קיומה.

יכולת הגוף להשתקם מפציעה נשענת על חוזקה של מערכת החיסון, גיל, תזונה ורמות סטרס.

רקמת הצלקת היא ברובה רקמת חיבור אשר מטבעה פחות אלסטית, ויש לה פחות אספקת דם מרקמה בריאה. השילוב של אספקת דם נמוכה עם רקמה שאינה אלסטית מהווה לרוב גורם להידבקויות.

רקמת חיבור בגוף מתנהגת כיחידה אחת. לכן שינוי במקום אחד או עיוות, יגרום השפעה על כל רקמת החיבור. כמו בלון אשר לוחצים עליו מכיוון אחד וכולו מגיב כיחידה אחת.

הידבקות מקומית יוצרת משיכה מרקמות סמוכות ויוצרת הגבלה על תפקוד השרירים והאיברים באזור אשר מצידם משפיעים על מבנה הגוף, עיכול, סירקולציה, הזעה וכל תפקוד אחר, תלוי במיקום הצלקת. ההידבקות גורמת לסטרס על הגוף כיוון שהוא עסוק כל הזמן בפיצוי על קיומה.

לא כל הצלקות גורמות לחוסר נוחות ונזקים, אך אלו שכן, עלולות להטריד שנים רבות.

צלקת פנימית או חיצונית אשר לא החלימה כראוי מהווה לחץ על איברים סמוכים לה. ההידבקויות יוצרות משיכה של רקמות סמוכות ויוצרות לחץ פנימי אשר משפיע על תפקוד איברים סמוכים כגון: קיבה, מעיים, רחם, שלפוחית שתן.

צלקות אשר לא החלימו כראוי חוסמות סירקולציה באזור ועלולות לייצר דלקת כרונית אשר מתישה את בלוטת האדרנל וגורמת לסטרס, ומחלישה את מערכת החיסון של הגוף.

הגישה בדיקור היפני:

האקופונקטורה עוזרת בפירוק רקמת הצלקת, הגברת סירקולציה של חמצן ודם לאיזור ופינוי של חומצה לקטית. רקמת הצלקת צריכה להיות דקה, רכה וללא כאב.

במישוש הצלקת מכל הכיוונים נבדקת טמפרטורה, רגישות, תחושת גומי, מקומות חסרי תחושה.

הגישה היא טיפול דיסטלי (מרוחק) במרידיאנים המעורבים, חיזוק המערכת החיסונית, פינוי רעלים ולבסוף טיפול מקומי בצלקת.

השאר תגובה