מיגרנה וכאב ראש לוחץ

 

כאב ראש הינו אחד מהתופעות בו טיפול באקופונטורה, מגע ותזונה משיגים ריפוי מלא או לכל הפחות שיפור גדול. כאבי הראש השכיחים ביותר בקליניקה הם המיגרנה וכאב הראש הלוחץ.- Tention headach

כאב ראש לוחץ הינו לרוב דו צדדי ומרגיש כמעין קסדה על הראש. לרוב מקורו במתח בשרירי הצוואר העליונים, אינו מלווה בבחילות, ורגישות לאור.

מתח בשריר הצוואר מופיע לרוב מישיבה ממושכת מול מחשב, חבלה בצוואר כשמעורבת צליפת שוט: הצוואר מטלטל קדימה ואחורה. סיבות נוספות הן מתח נפשי, זרימת דם לקויה והתייבשות.

מיגרנה לרוב מופיעה בצד אחד, לעיתים עם לחץ עיני רב, יכולה להיות מלווה ברגישות לאור, בחילות והקאות. הכאב חזק ופועם, מה שמרמז על הקשר בין איכות זרימת הדם במוח לתופעה. הכאב והתופעות הנלוות לו יכולים להימשך כמה שעות עד מספר ימים ברציפות או בהתקפות.

ההופעה של מיגרנה יכולה להיות קשורה לחוסר איזון הורמונלי, הפרעה בזרימת הדם, תזוזה של מפרק הלסת, תזונה חומצית, סטרס נפשי, וגורמים גנטיים.

הטיפול המערבי היום לכאבי ראש הינו ברובו מתן כדורים משככי כאב. זהו אינו פתרון לבעיה אלא רק לסימפטום. כדורים אלא בלקיחה ממושכת יוצרים בגוף רעלים, וכך נוצר כדור שלג והתופעה חוזרת על עצמה.

הדיקור הסיני והיפני מצטיין באבחון המדויק שלו ובהסתכלות רחבה על מפת הגוף. שרירי הצוואר וטווח תנועתם נבדקים, שכן מתח שרירי לרוב מעורב. נבדקים בבטן אזורים המעידים על תקיעות של דם בגוף – דבר היוצר רעילות כללית אשר פוגעת בזרימה התקינה של הדם. כמו כן חוזקה של מערכת החיסון נבדקת – כמו במצב של סינוסיטיס כרוני. הדיקור מאזן אנרגטית את האיברים המעורבים וכך משיגים פתיחה של צירי האנרגיה והדם בגוף, ומכאן הריפוי.

בשילוב טכניקןת מגע, סו-טאי וטווינא מרחיבים את טווח תנועת הצוואר, ומרפים את שריר הצוואר והגב.

תזונה היא חלק חשוב בשימור הריפוי ומניעת ההתקף הבא. יש להימנע מצריכה של קפאין, חומרים משמרים, מוצרי חלב ויש להרבות בירקות ושתייה של מים. טיפול במיגרנה רבת שנים היא בעלת טיפול וריפוי מלא או לכל הפחות שיפור משמעותי באיכות החיים. יש לקחת בחשבון שזהו תהליך ויש לשנות אורכות חיים.

השאר תגובה