הגיגי קיץ

 

הקיץ הוא העונה של שיא היאנג, מסמל תנועה החוצה, התרחבות, ושייך לפאזת האש. החיים והאנרגיות בשיאם.

הקיץ מקושר אל הלב (SHEN-SPIRIT) והמעי הדק (בונה האדם הגדול). הצבע הוא אדום, הרגש הוא שימחה/חדווה/עליזות, וזהו זמן גדילה, התרחבות, אור, שפע והתגשמות של כל מה שטיפחנו בזמן האביב. תקופה שבה הגוף עובר תהליכים מטבוליים נמרצים. בספר הקיסר הצהוב הוצג העיקרון שאדם צריך לטפח את אנרגית יאנג באביב ובקיץ, תוך שמירה על אנרגית היין בסתיו ובחורף.

"חייה את החיים במלואם"

עיקר תפקידו של הלב הוא לדחוף דם עשיר בחמצן לכל חלקי הגוף. ברפואה סינית, פעילות מנטלית מקושרת ללב ולכן הזיכרון שלנו, תהליכי חשיבה, רווחה רגשית, ותודעה מיוחסים גם לאיבר הלב ופאזת אש. זהו הזמן להזין ולהרגיע את רוחנו, ולממש את הפוטנציאל הגדול שלנו תוך כדי שימחה בימי הקיץ ולילות הקיץ החמימים.

כאשר פאזת האש מאוזנת, הלב חזק ובריא, הנפש רגועה והשינה טובה. כאשר פאזת האש מאוזנת, הלב מעביר דם עשיר בחמצן לכל חלקי הגוף ומבטיח ספיגה נאותה במעי הדק. כאשר פאזת האש לא באיזון, אנו יכולים להרגיש דיכאון, חוסר שימחה, או שימחה ביתר- מאנית. אינדיקציות לחוסר איזון כוללים נרגנות, עצבנות, צרבות, הפרעות שינה, בילבול, זיכרון לקוי, גימגום.

כדי למנוע מחלות בקיץ, ולהישאר בהרמוניה עם סביבת הקיץ, רופאים סיניים עתיקים מומלצים:

להתעורר מוקדם בבוקר

ללכת לישון בשעה מאוחרת יותר בערב

לנוח בצהריים

לשתות כמות רבה של נוזלים

להוסיף טעמים חריפים לתזונה

להימנע מכעס, ולהישאר רגוע

להרבות בסלט, ולאכול תחת השמש

 

בקיץ יש שפע של פירות וירקות, ובגלל שזו עונה של מקסימום יאנג וחום אנו צריכים לשמור את גופינו קריר ולהרבות בנוזלים. בעיות עיכול מתרחשות בקלות, לכן, מומלצת תזונה פחות שומנית. זהו זמן מצוין להתוודע לתזונה יותר יינית/ קרירה. תזונה סינית מסווגת מזון לפי האיכויות האנרגטיות שלו של טמפרטורה, טעם, ויכולת ללחלח ולחזק את הגוף. מזון עם תכונות קרירות יכול לטהר חום, להפחית את הרעלים, ולייצר נוזלי גוף. הוספת טעמים חריפים והורדת טעמים מרים יחזקו את הריאות אשר אחראיות על מנגנון ההזעה.

באופן כללי, מזונות מקררים נוטים לעבר הצד הירוק – חסה, מלפפונים, גרגיר הנחלים הם חלק מן הקרירים ביותר.

דוגמאות לפירות וירקות מומלצים:

אבטיח,  משמש, מלון, אפרסק, אספרגוס, נבטים, בוק צ'וי, ברוקולי, כרוב סיני, תירס, מלפפון

פטריות לבנות, תרד, אצות, כוסברה, נענע, שמיר, נבטי שעועית, דלעת, לימון, תותים, אבטיח

עצות מועילות נוספות לקראת עונת הקיץ

שמור  בקרבתך קנקן מים עם פרוסות לימון ומלפפון  ללגום לאורך כל היום.

אכול במתינות. צריכת יתר של מזון כלשהו, במיוחד מזון קריר/קר יכול להוביל לכאבי בטן, והפרעות בעיכול. אל תשאיר את האוכל על הצלחת במשך זמן רב מדי. מזג האוויר החם מקלקל את טריות המזון, והימנע ממוצרי חלב, ומזון כבד שומני ומטוגן.

לחיות בהרמוניה עם עונות השנה הוא אחד האספקטים העמוקים בראייה הסינית. מזון הוא רפואה, והסינים העתיקים השתמשו במזון לבנות את הגוף בחומרים, לנקות אותו מרעלים, ולשחרר עודפים במידת הצורך. עקרונות פשוטים אלו וסנכרון עם עונות השנה והמזון המתאים לכל עונה משאיר אותנו מחוברים לטבע ומחוברים לעצמינו.

FOOD IS MEDICINE

 

השאר תגובה