הקליניקה שלי

about (4)

שלי רזניק, מטפלת ותיקה ברפואה סינית, בוגרת בית הספר לרפואה סינית קלאסית - מזרח מערב.

בשנים האחרונות מתמחה ברפואה יפנית על פי השיטה של קיקו מטסומוטו, שיטת האיזון של ד"ר טאן, טכניקות מגע מתקדמות -  ביניהן טווינא וסוטאי.

תחום ההתמחות עוסק בכאבים אורתופדיים פנימיים ונוירולוגים, גינקולוגיה והריון ובעיות במערכת העיכול והחיסון.

בת 40, מתגוררת בגבעת ניל"י, מנהלת קליניקה פרטית.

אל תחום הרפואה הסינית הגעתי לאחר שהות ממושכת בדרום הודו, שם חקרתי והעמקתי בקשר בין גוף לנפש, דרך תרגול יוגה ומדיטציה. בשובי לישראל כעבור מספר שנים, מצאתי שהרפואה הסינית עונה על הקשר הזה במלואו ומטפלת בראש ובראשונה באדם ולאחר מכן בסימפטומים. עובדה זו מבססת ומשרישה את תהליך הריפוי ומשחררת את האדם מן התלות במטפל או בתרופות אל עבר בריאות שלמה.

עם סיום לימודי הקפדתי להיות חלק מקליניקה עובדת, לצפות ולעבוד בצמוד למורים הטובים ביותר בתחומם, וכך ללמוד מניסיונם העשיר ועד היום אני מקפידה ללוות מאסטרים בתחומם.

בסין ויפן של המאות הקדומות זו הייתה צורת הלמידה וחלק ממנה נשמר עד היום- למידה ישירה מן המורה. אני סבורה שלטקסטים ולימודים יש את מקומם הנכבד לא פחות מאשר צפייה בעבודה קלינית של מורים ומטפלים גדולים בתחומם.

בליבה של הרפואה הסינית והיפנית קיימת השאיפה לאיזון. זוהי רפואה עתיקה שהולכת 3000 שנה אחורה, ומטפלת במיליוני אנשים ברחבי העולם. זוהי רפואה טבעית המשתמשת באנרגיית החיים של האדם, ובצמחים הגדלים באדמה ללא התערבות כימיקלית. רפואה סינית הינה רפואה טבעית, לא פולשנית, ולא כימיקלית, היא משתמשת באנרגיית החיים הזמינה, בצמחי מרפא, ובתזונה מותאמת.

כיום שכיח לראות בישראל ובעולם מרפאות ברפואה סינית בתוך בתי החולים במחלקות השונות, קופות החולים, ומרפאות פרטיות. זהו תהליך מבורך של הכרת הממסד הרפואי בתועלת של רפואה זו ובהבטחה בשילובה במערך הבריאות הכללי.

לתיאום פגישה התקשרו 052-387-1676